Aktualitet

Italia me shifra të qëndrueshme, vetëm 174 raste të reja me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 28/06/20 |
mapo.al

Janë 174 raste të reja 22 të vdekur nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve të fundit. Vijojnë të jenë të ulta rastet dhe vdekjet në Itali, ku zona më e goditur mbetet Lombardia.


Pas Lombardisë vjen Emilia Romagna me 21 raste të reja, ndërsa rajoni i vetëm me 0 raste dhe 0 vdekje është Puglia.


Kujtojmë se një ditë më parë Italia regjistroi vetëm 8 vdekje.  Ndërkohë ka shkuar në 3842 numri i të shëruarve, 1 më shumë se një ditë më parë.

Me shifrat e sotme, numri total i të prekurve në Itali arrin në 240,310 persona, ndërsa ai i viktimave në 34,738.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas