Aktualitet

Koronavirusi/ Italia ndryshe nga Spanja e Gjermania, ulen rastet e reja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:37 - 25/08/20 |
mapo.al

Vijon ulja e rasteve ditore me koronavirus në Itali. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 878 raste të reja, në krahasim me 953 rastet e ditës së hënë.


Ndërkohë, viktimat janë 4, për një total prej 35 445 që nga nisja e pandemisë.


Të shëruarit e 24 orëve të fundit janë 353. Gjithsej, 206 015 janë të shëruarit në vendin fqinj.Ndryshe nga Spanja dhe Gjermania që kanë pësuar rritje të rasteve të reja, duket se Italia ka ende numra të qëndrueshëm, me vdekjet që janë minimale.
Etiketa: , , ,

Pas