Aktualitet

Italia regjistron 17 viktima dhe 117 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:21 - 14/07/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 114 raste të reja me koronavirus, shifër kjo më e ulët se 1 ditë më parë, ku janë shënuar 169 të infektuar.Pjesa më e madhe e rasteve të reja, në Lombardi.


Prej nisjes së pandemisë së COVID-19 në Itali ka patur 243.344 persona të infektuar.
Ndërsa viktima në 24 orët e fundit janë 17, 4 më shumë se një ditë më parë. Numri total i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 34.984. Po në 24 orët e fundit janë shëruar 335 persona.Të shëruarit janë 195.441 persona, ndërsa rastet aktive 12.919. Ndërsa pacientët e shtuar me simptoma janë 777, nga të cilët 60 në terapi intensive.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas