Aktualitet

Italia rikthen masat ekstreme: Baret dhe restorantet do mbyllen në orën 18:00
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:30 - 25/10/20 |
mapo.al

Kryeministrit Giuseppe Conte ka firmosur vendimin e qeverisë për mbylljen e bareve dhe të restoranteve nga ora 18:00 e pasdites, vendim që hyn në fuqi duke filluar nga e hëna e 26 tetorit.


Mediat vendase bëjnë me dije se nga mbledhja e qeverisë e zhvilluar gjatë natës është vendosur që në kuadër të masave parandaluese për përhapjen e Covid të vendoset mbyllja e kafeneve, restoranteve, teatrove, kinemave në një orar të caktuar.


 Baret dhe restorantet mësohet se do të qëndrojnë të hapura të dielave, kjo me qëllim që të shmangen mbledhjet familjare.


Masat e reja kufizuese do të jenë me afat një muaj.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas