Aktualitet

Italia shënon 279 viktima dhe mbi 24 mijë infektime me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:39 - 05/03/21 |
mapo.al

Rritje e rasteve me koronavirus janë raportuat ditën e sotme në Itali.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 378, 463 teste kanë rezultuar pozitivë 24,036 persona.


Ndërkohë në 24 orët e fundit 297 pacientë kanë humbur jetën duke e çuar numrin e viktimave në 99,271 që nga fillimi i pandemisë.
Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 2,525 pacientë janë shtruar në spital në kujdesin intensiv.


Ndërsa rajoni me rritje të infeksioneve mbetet Lombardia me 5,210 raste, ndërsa në Milano janë raportuar 1,500 të prekur.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas