Aktualitet

Italia tjetër ditë pozitive me koronavirusin, ulen rastet aktive dhe vdekjet

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:23 - 12/05/20 |
mapo.al

Italia ka regjistruar 172 viktima si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit. Deri më tani në vendin fqinj, numri total i të vdekurve kap shifrën e 30.911 personave.


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.042 raste të reja me Covid-19. Numri total i të prekurve në Itali ka shkuar në 219,814. Numri i të shëruarve ka shkuar në 106,587 persona.


Sot Italia ka 81.226  raste aktive me koronavirus. Situata duket e qëndrueshme, me shifra që janë gjithmonë në rënie.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas