Aktualitet

Iu bë atentat në plazh të Italisë, ndërron jetë në spital 38-vjeçari shqiptar
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:10 - 23/09/20 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të rënda 38-vjeçari shqiptar, të cilit iu bë atentat ditën e diel në plazhin e Torvaianica pranë Romës.


Selavdi Shehaj iu nënshtrua dy operacioneve në spitalin “San Camillo” në Romë, por nuk mundi dot t’ia dilte.


 Ai u qëllua nga dy persona të maskuar në kompleksin “Bora Bora, të cilët u larguan me shpejtësi nga vendngjarja me një motor. Sipas hetimeve paraprake, autorët kishin synim ta qëllonin në kokë, me qëllimin për t’i marrë jetën, por plumbat e kapën 38-vjeçarin në pjesën e trupit, në shtyllën kurrizore.


 “La Repubblica”, shkruan se policia ka sekuestruar pamje nga kamerat e sigurisë, ndërsa pista kryesore mbetet ajo e larjes së hesapeve për drogën.


Selavdi Shehaj ishte një person i njohur për drejtësinë italiane. Viktima u la i lirë nga arresti shtëpiak dy muaj më parë (iu gjetën 5 kg drogë), pasi kreu fillimisht dënimin me burg prej dy vitesh e gjysmë.


Selavdi Shehaj ishte i martuar dhe baba i një vajze.


Etiketa: , ,

Pas