Aktualitet

Iu sekuestruan mijëra € dhe një makinë, kush është “Juli i Pashakos”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:37 - 02/10/19 |
ro ot

Detaje të reja bëhen me dije në lidhje me sekuestrimin e sotëm të 70 mijë eurove dhe të një makine luksoze me vlerë 100 mijë euro në Lushnjë. Lekët dhe makina luksoze iu sekuestruan 39-vjeçarit Julian Sulo, i njohur ndryshe si “Juli i Pashakos”.


Emri i tij është i njohur për policië. Mësohet se Sulo ka qenë i dyshuar për masakrën e 2017-s në Lushnjë, ku u vra Zamir Latifi, nipi i Besmir Hidës dhe Jurgen Hoxha, si dhe mbetën të plagosur dy persona të tjerë. Thuhet se Sulo është një nga kundërshtarët e bandës së Aldo Bares, dhe nuk përjashtohet implikimi i tij në vrasjen e djeshme (1 tetor) të biznesmenit Besmir Hida.


1

Etiketa: , , , ,

Pas