Aktualitet

Iu vendos tritol në banesë, drejtuesi i PD në Shijak: Ku dyshojmë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:39 - 24/05/21 |
mapo.al

Drejtuesi i PD-së për Shijakun, Ilgner Vora ka reaguar për mediat, pas sulmit me tritol që iu bë banesës së tij mbrëmjen e kaluar.


Vora tha se në momentin kur ndodhi ngjarja ishin të gjithë na banesë. Mes të tjerash ai tha se si familje nuk kanë konflikte me askënd, përveç denoncimeve politike që mund kenë bërë kohë më parë.


“Ishte një tritol i shpërthyer pranë derës ku ne banojmë, rreth orës 21:50. Shpërtheu një fitil me lëndë plasëse të ndezur. Deri tani nuk dimë asgjë sa i përket pistës së hetimit. Policia e Shijakut dhe e Durrësit po hetojnë. Sa i përket politikës, unë ushtroj gjatë 3 viteve ushtroj detyrën e kryetarit në Shijak” – tha ai.Sa i takon pyetjes nëse ngjarja bëhet fjalë për konflikte nga ndonjë prej familjarëve, ai tha se nuk e beson këtë gjë.

Lexo edhe :  Shpërthen bombola e gazit në një banesë në Shijak, lëndohen 3 familjarët


“Vëlla im është 16 vjeç. Nuk kemi konflikte me askënd. Përveç denoncimeve tona politike. Por duhet të presim. Ne jemi familje shumë e madhe. Jetojmë 12 persona në një banesë, bashkë me vëllain e madh dhe familjen e tij. Të trembur jemi shumë”, pohoi ai.LEXO EDHE: 

Eksplozivi në Shijak, në shtëpinë e drejtuesit të PD! Emri (Foto)

Tritoli në banesën e drejtuesit demokrat, PD: Akt kriminal, të kapen autorët  

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas