Aktualitet

Izolim 48 orësh në Maqedoninë e Veriut, vendi mbyllet edhe për festën e Fiter Bajramit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:22 - 23/05/20 |
mapo.al

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut njoftuan sot se kanë vendosur një orë policore e cila do të çojë në shtetrrethim 42-orësh pa ndërprerje.


Ajo fillon nga ora 11:00 të së dielës dhe përfundon mëngjesin e së martës, ora 05:00.


Turqia ka marrë gjithashtu masë ekstreme për shtetrrethim 4 ditor.


Kjo ndodh për shkak të Festës së Fitër Bajramit dhe besimtarët myslimanë e festojnë rregullisht, por qeveria për të evituar grumbullimet dhe tubimet në kuadër të masave për COVID-19, ka vendosur orën policore.Etiketa: , ,

Pas