Aktualitet

Izraeli bombardon Gazën, momenti kur shembet ndërtesa 14-katëshe (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:21 - 13/05/21 |
mapo.al

Mëngjesin e sotëm Rripi i Gazës u bë sërish objektiv i një serie sulmesh raketore nga ajri.


Mbi 650 lokacione që i përkasin grupit militant “Hamas” janë rrafshuar prej fillimit të Operacionit izraelit “Rojtarët e Mureve”, godina, seli, banka dhe tri ndërtesa shumëkatëshe.


 Mbi 60 kanë shkuar viktimat në Gazë dhe të paktën 7 kanë humbur jetën në Izrael.
Nga bombardimet e shumta në rrjetet sociale është postuar momenti i shembjes së një ndërtese 14-katëshe në Gaza, në të cilën ndodheshin zyrat e mediave dhe organizatave të tjera.LEXO EDHE: 

Izraeli vijon sulmet mbi Gaza, vriten disa drejtues të lartë të Hamasit

Konflikti- Izraeli vret komandantin e Hamasit, përshkallëzohet dhuna

1


Etiketa: , , ,

Pas