Izraeli vijon sulmet mbi Gaza, vriten disa drejtues të lartë të Hamasit

Disa komandantë të grupit militant Hamas janë vrarë në sulmet ajrore izraelite në Rripin e Gazës, njoftuan të mërkurën si Hamasi ashtu edhe Izraeli, ndërsa përplasjet mes të dy palëve përshkallëzohen. Grupi Hamas tha në një deklaratë se udhëheqësi i operacionit të tij ushtarak në Gaza, Bassem Issa dhe zyrtarë të tjerë të lartë ushtarakë … Continue reading Izraeli vijon sulmet mbi Gaza, vriten disa drejtues të lartë të Hamasit