ShowBizz

Ja çfarë i kërkon Xhensila Ijes kur shkon në fshat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:59 - 04/05/20 |
mapo.al

Gjyshja e aktorit të njohur të humorit tashmë është bërë një figurë publike. Së fundmi ajo ka qënë e ftuar në programin ‘E diell’.


See the source image


Në një intervistë për Ervin Kurtin, Ija tregoi gatimet e preferuara që i kërkon Xhensila sa herë shkon në shtëpinë e saj në fshat. Ija tregoi se Xhensilës i gatuan gjellë ndërsa mbesës Ajkës i dërgon qumësht.‘Xhensila kërkon gjëra fshati, gjellën që bëjmë ne, me domate ose patate, djathin që bëjmë vetë, blejmë qumështin dhe djathin e bëjmë vetë ne, gjalpin e bëjmë vetë. Kur qëllon qumështi i mirë, i çojmë dhe një kavanoz atyre, për Ajkën”, tregoi Ija.

See the source image

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas