KMR, Kryesore

Ja çfarë ndodh pasi fiton lotarinë

Fituesi i një lotarie me vlerë 13.5 milionë sterlina në Britani tha se fillimisht u ul e piu një çaj kur mori vesh lajmin.


Më pas nisi blerjet e çmendura.

Peter Dongdon, 71 vjeç, tha se jetonte në një shtëpi të këshillit bashkiak para se të fitonte shumën e madhe.

“Nuk mund ta besoj akoma. Dikur shkoja nëpër dyqane dhe thoja me vete sa mirë do ishte sikur ta kisha këtë ose atë. Por tani mund të kem gjithçka dua”.

Gjëja e parë që bëri në fakt ishte për bamirësi. Klinika që trajtoi të shoqen për sklerozë, mori si dhuratë 1 milionë sterlina.

Më pas familja dhe vetë ai nisën të blejnë makina luksi. Ai i bleu vetes një BMW i8, një BMW i3, një Porsche Cayman, një Bentley dhe tre modelet e fundit të Land Rover Defenders.

Mbesa e tij thotë se ka mbetur e befasuar.

“Dikur punoja në McDonald’s, tani krejt papritur ngas një Range Rover”.

<
>
loto1 loto2 loto3 loto4 loto5
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas