Aktualitet

Ja fluturimet që u anuluan sot nga greva e kontrollorëve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 07/04/21 |
mapo.al

Greva e kontrollorëve të Albcontrol në aeroportin e Rinasit, ka bllokuar të gjitha fluturimet ajrore të ditës së sotme, por edhe të së nesërmes, deri në orën 10:00  të mëngjesit.

Në faqen zyrtare të aeroportit “Nënë Tereza”, shihen të gjitha fluturimet që janë anuluar.


Mapo i sjell më poshtë:
<
>
1-11 2-12 3-10

Greva e kontrollorëve ajrore konsiderohet  si një grusht shteti nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku. Ndërsa kryeministri Edi Rama i kërcënon punonjësit e Albcontrol me ndjekje penale.


Këta të fundit, në një prononcim për mediat, nën përfaqësimin e avokatit, u shprehën se greva për pagën dhe ndryshimet proceduriale është në të drejtën e tyre, aspak në kundërshti me ligjin.


 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas