KMR

Ja gjetja e fundit e shkencëtarëve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:08 - 10/06/18 |
mapo.al

Një krijesë misterioze është gjetur në bregun e një plazhi afrikan dhe ka habitur shkencëtarët. Studiuesit e tronditur u penguin në një krijesë 6 metra të gjatë në bregun e Parkut Kombëtar të Dorob.


Kafsha e çuditshme ngjante me një balenë apo delfin, por gjendja e dekompozimit e bënte të vështirë dekompozimin. Fillimisht, shkencëtarët nuk po e kuptonin cfarë është por mendojnë se është një balenë “Cuvier”. Kjo është hera e dytë që gjendet një kafshë e tillë në Namibia që prej vitit 2000. Etiketa: , , ,

Pas