Kryesore

Ja kush do jenë gjyqtarët që do vendosin për ‘fatin’ e zgjedhjeve të 25 Prillit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:22 - 08/09/20 |
mapo.al

Ditën e sotme u zhvillua shorti për zgjedhjen e 8 gjyqtarëve që do të përbëjnë Kolegjin Zgjedhor. Jnaë 8 anëtarë të Kolegjit Zgjedhor, që do të vendosin për “fatin” e zgjedhjeve të 25 Prillit.


Nga Soko, Ibi, tek Manjola Xhaxho dhe Alma Kolgjokaj, janë disa prej anëtarëve të zgjedhur me short. Ardian Dvorani nuk është përzgjedhur nga shorti.


Gjyqtarët do shqyrtojnë ankesat e partive lidhur me procesin e votimit dhe numërimit të votave.

Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor  1. Sokol Ibi
  2. Manjola Xhaxho
  3. Edlira Petri
  4. Eljona Muçi
  5. Asim Vokshi
  6. Gentian Medja
  7. Esmeralda Çeka
  8. Alma Kolgjokaj
1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas