Aktualitet

Ja kush do të jetë kundërshtari i Tiranës në Champions League
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:59 - 09/08/20 |
mapo.al

Astana, Qarabag, Maccabi Tel Aviv dhe Dinamo Tbilisi ishin skuadrat që Tirana mund të kishte përballë në Champions League.


Shorti është hedhur ditën e sotme në mesditë, në selinë qendrore të UEFA-s në Nion të Zvicrës. Mësohet se Tirana do të luajë kundër gjeorgjianëve të Dinamo Tbilisi në turin e parë kualifikues në Champions League.


Ndeshjet turit të parë eliminator do të zhvillohen më 18 dhe 19 gusht. Për shkak të situatës globale, Uefa ka vendosur që tre turet e para të zhvillohen me ndeshje teke.


Nëse fitojnë bardheblutë do të kalojnë në raundin e dytë kualifikues të Champions League, ndërsa nëse humbasin do të luajnë në raundin e dytë kualifikues të Europa League.Shorti i plotë i raundit të parë kualifikues:

Ferencváros (Hungari) – Djurgården (Suedi)

Celtic (Skoci) – KR Reykjavík (Islandë)

Legia Ëarszaëa (Ppoloni) – Drita (Kosovë)/Linfield (Irlandë V.)

Sheriff (Moldavi) – Fola Esch (Luksemburg)

Connah’s Quay (Uells) – Sarajevo (Bosnje-Hercegovinë)

Crvena zvezda (Serbi) vs Europa (Gjibraltar)

Budućnost (Mal i Zi) – Ludogorets (Bullgari)

Ararat (Armeni) – Omonia (Qipro)

Floriana (Maltë) – CFR Cluj (Rumani)

Maccabi Tel-Aviv (Izrael) – Riga (Letoni)

Qarabağ (Azerbajxhan) -Sileks (Maqedoni e Veriut)

Dinamo Tbilisi (Gjeorgji) – Tirana (Shqipëri)

Dynamo Brest (Bjellorusi) – Astana (Kazakistan)

Molde (Norvegji) – KuPS (Finlandë)

Flora Tallinn (Eestoni) – Sūduva (Lituani)

Celje (Slloveni) – Dundalk (Irlandë)

KÍ (Ishujt Faroe) – Slovan Bratislava (Sllovaki)


Etiketa: ,

Pas