ShowBizz

Ja me cilat këngë Dua Lipa kryeson në “UK Singles Chart”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:01 - 05/04/20 |
mapo.al

Albumi “Future Nostalgia” i këngëtares Dua Lipa, është vlerësuar si albumi më i mirë i vitit 2020 nga shumë kritikë. Pjesë e këtij albumi janë 11 këngë të cilat janë pritur shumë mirë nga publiku.Prej disa javësh, ylli shqiptar është duke kryesuar në top 10 në “UK Singles Chart” me tre këngët: “Don’t Start Now”, “Physical” dhe “Break My Heart Heart”.”Physical” është kënga më e pëlqyer e momentit e renditur në top 3, e cila ndiqet më pas nga “Don’t Start Now” në top 4 dhe “Break my heart” e pozicionuar në vendin e gjashtë.


See the source image


Gjatë kësaj kohe Dua Lipa është në izolim me të dashurin në një shtëpi me qira sepse apartmenti i tyre ishte shkatërruar nga fqinjët të cilët kishin bërë disa rinovime.

See the source image


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas