Aktualitet

Ja shifra stratosferike që përfiton Ronaldo nga “Twitter”

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 21/02/20 |
mapo.al

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, përvecëse arritjeve në fushë, duket se ka “pushtuar” edhe rrjetet sociale.


Për një postim në Twitter, portugezi fiton 868,606 mijë dollarë. Mirëpo kjo nuk është hera parë që emri i Ronaldos  përmendet për fitime të mëdha nga rrjetet sociale.Prej vitesh Cristiano Ronaldo është një nga njerëzit me përfitimet stratosferike që i vijnë nga reklamat dhe rrjetet sociale.


Ai është konsideruar dhe si mbreti i rrjeteve sociale, jo vetëm për numrin e madh të ndjekësve, 204 milionë në Instagram, 126 milionë në Facebook, 82.7 milionë në Twitter, por edhe për fitimet kolosale që nxjerr nga këto rrjete.

Fitimet vjetore neto të portugezit i kalojnë 100 milionë euro.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas