Shëndeti

Ja si rrushi i thatë përmirëson shëndetin e zemrës…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:23 - 07/12/21 |
mapo.al

Sëmundjet e zemrës janë një ndër shkaktarët që çojnë në humbjen e jetës. Por rrushi i thatë ju vjen në ndihmë për të përmirësuar shëndetin e zemrës suaj.


Duke konsumuar rrush ju mund të shmangni infarktin, goditjen në tru dhe hipertensionin.


Shumë ekspertë besojnë se arsyeja pse rrushi i thatë është shumë efektiv në uljen e presionit të gjakut, është për shkak të niveleve të larta të kaliumit që mund të gjenden te rrushi i thatë.Ai gjithashtu përmban hekur, i cili mund të ndihmojë të parandaluar aneminë.
Në të njëjtën kohë mund të ndihmojë në mpiksjen e gjakut më shpejt, sa herë që dëmtoheni në pjesë të ndryshme të trupit tuaj.Po ashtu, sheqernat që gjenden në rrush të thatë mund të ndihmojnë në përmirësimin e sistemit tuaj imunitar.

1


Etiketa: , , ,

Pas