Aktualitet

‘Jam me fat që jam mik i familjes Sahatçiu’ – Behgjet Pacolli uron Rita Orën për ditëlindjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:21 - 26/11/20 |
mapo.al

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e lindjes.


Ajo ka marrë urime të shumta nga personazhe të njohur, mes të cilëve është dhe ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli.


Ka qenë Pacolli ai i cili në urimin e tij të bërë në rrjetin social Facebook i ka kujtuar 30-vjeçAres se ajo është një ambasadore e veçantë e Kosovës, teksa ndihet mirë për miqësinë që ka me familjen e saj.“Sot është ditëlindja e një artiste shumë të madhe. Rita Ora është një vajzë që ka bërë shumë gjëra pozitive për vendin e saj. Një ambasadore e rëndësishme! Jam me fat që jam mik i familjes Sahatçiu-Ora. Urime 30 vjetorin e lindjes, Rita!”
Urimin e tij, Pacolli e shoqëroi me një fotografi të realizuar bashkë me Ritën gjatë vizitës saj në Kosovë më 17 shkurt 2018, me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.  • foto galeri
1


Etiketa: , ,

Pas