Aktualitet

“Jam pjesë e grupit të PD” – Berisha dorëzon formularin në Kuvend


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:11 - 13/09/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha ka depozituar formularin e vetëdeklarimit në Kuvend, ku thotë se është anëtar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike.


Kujtojmë që Sali Berisha është përjashtuar nga grupi parlamentar i PD-së pas vendimit të marrë nga kryedemokrati Basha.


Në reagimin e tij Sali Berisha e konsideroi vendimin e Bashës nul dhe ndër të tjera gjatë një interviste televizive ai u shpreh se do të marrë pjesë në mbledhjet e grupit parlamentar të PD-së “sa herë që t’i teket”.Pak minuta pas nisjes së seancës, Basha dhe deputetët demokratë, përfshirë dhe ish-kryeministrin Sali Berisha, kanë braktisur seancën e Kuvendit.3
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas