Aktualitet

Jeff Bezos, më i pasuri në botë, i vetmi që shtoi pasurinë këtë muaj


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:07 - 28/03/20 |
mapo.al

Teksa miliona njerëz kanë humbur vendet e punës për shkak të mbylljes së tregjeve dhe sipërmarrjeve prej koronavirusit, e teksa aksionet në bursa kanë marrë goditje të fortë, i vetmi që rezulton shumë më i pasur këtë muaj, është Jeff Bezos, pronari i Amazon.


Sipas gazetës The Guardian, Bezos është sot rreth 5.5 miliardë dollarë më i pasur nga sa ishte kur nisi epidemia e koronavirus.


Kjo sepse, ai shiti në javën e parë të shkurtit, 3 përqind të aksioneve të kompanisë.Tani kanë nisur diskutimet, nëse ishte e gjitha një rastësi fatlume, apo njeriu më i pasur i botës kishte të dhëna dhe bëri parashikimin e duhur për ferrin ekonomik që po prekte botën.
1
Etiketa: , ,

Pas