KMR

Jeni me ato dhe doni të bëni seks? Ka diçka që nuk mund ta anashkaloni kurrë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:45 - 19/07/18 |
mapo.al

Sipas gjinegologëve ka femra që mund t’u duket i tmerrshëm seksi gjatë menstruacioneve dhe disa të tjerave mund t’ju pëlqejë shumë, kjo varet nga zgjimi seksual i gjithësecilit.


Me menstruacione lubrifikimi do të jetë më i madh dhe natyral, prandaj mund të kënaqeni më shumë.


Përgjithësisht femrat supozojnë se meshkujt nuk pëlqejnë që të bëjnë seks gjatë kësaj periudhe të muajit.

Ama nëse jeni kurioze se çfarë partneri juaj mendon flisni me të përpara.Kujdes! Përdorimi i prezervativit mund të jetë i rehatshëm dhe seksi bëhet i sigurtë.Mjekët thonë se edhe pozicioni që zgjidhni për të bërë seks mund t’ju ndihmojë. Femra e shtrirë në kurriz mund të jetë një pozicion i mirë për të pasur më pak gjakderdhje.

Ama kini kujdes! Edhe nëse bëni seks gjatë menstruacioneve mund të ngeleni shtatëzënë.

1


Etiketa: , ,

Pas