Aktualitet

Jepet vendimi për Luan Dacin – Gjyqtari: Puç i mirëorganizuar, nuk largohem


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 08/03/21 |
mapo.al

Apeli i GJKKO këtë të hënë ka dhënë vendimin për gjyqtarin Luan Daci. Burime bëjnë me dije se Apeli ka vendosur që dënimi me 6 muaj burg për Dacin të konvertohet në një vit shërbim prove.

Në një prononcim për mediat, Daci tha se do të bëj rekurs urgjent, ndërsa e konsideroi vendimin ndaj tij një puç të mirëorganizuar që sipas tij do të dështojë. Po ashtu ai u shpreh se nuk do të largohet nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit.


“Urgjent do bëj rekurs. Vendimi përfundimtar është vendimi i Gjykatës së Lartë. Ky është një puç i mirëorganizuar, por do të dështojë. Nuk ndodh në asnjë vend të botës të dënohesh pa fakt penal. Në mënyrë absolute, të dyja janë vendime të sforcuara, të manipuluara”, ka thënë ai.

Lexo edhe :  Karantinë për emigrantët, LSI ankimon vendimin e Komitetit të EkspertëveNdërkohë kujtojmë se SPAK e akuzoi Dacin se KLD kishte vendosur ndaj tij masë disiplinore në vitin 2007. Daci u fajësua për “falsifikim të dokumenteve”, akuzë që ai e hodhi poshtë duke kërkuar pafajësi dhe pushim të çështjes.


1Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas