ShowBizz

Jeta si në filma e boksierit kampion Florian Marku


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:25 - 13/12/20 |
mapo.al

Florian Marku është një nga sportistët shqiptarë të momentit, pasi me triumfet e tij ka ngjallur kureshtje si brenda, edhe jashtë vendit, ku kryen edhe aktivitetin e tij si kikboksier.


Është kampion ndërkombëtar në stilin e tij dhe në mbi 45 ndeshje të zhvilluara në kikboks dhe 5 në kategorinë UFC, 28-vjeçari i lindur në Lushnjë, por i formuar si sportist në Greqi, nuk njeh asnjë humbje.


Para një muaji, Florian Markut i mjaftoi vetëm 1 minutë e 50 sekonda për të mposhtur kundërshtarin anglez Muma Muimba, në sfidën e boksit të zhvilluar në Britaninë e Madhe.Boksieri shqiptar e nisi menjëherë me vrull ndeshjen dhe vuri përpara kundërshtarin e tij me goditje të shpeshta. Marku e hodhi dy herë në tapet rivalin, por ai e vazhdoi dyluftimin. Shqiptari nuk u ndal dhe e rrëzoi për herë të tretë me një goditje të fortë.
<
>
florian-marku-16 florian-marku-14 florian-marku-13

Marku mori kështu fitoren e 7 në 7 ndeshje, duke u komentuar si një kampion i vërtetë. Por jeta dhe karriera e këtij sportisti i ngjan një skenari filmi.Shpirti i tij rebel dhe luftarak ka bërë që Florian Marku të provojë edhe burgun, ku tregon edhe historitë e ndryshme që ka përjetuar gjatë kësaj eksperience.

Gjatë një interviste për “Panorama Sport”, Marku tregoi vështirësitë e karrierës së tij, dëmtimet e deri tek ëndrrat e së ardhmes. Por, për të gjithë ata që njohin vetëm këtë anë të medaljes, në këtë artikull po ju zbulojmë anën tjetër të medaljes, atë të romantikut të lumtur.

 

Nëse jeni kuriozë të dini më shumë rreth statusit të tij, ja ku po jua zbulojmë!

 

Floriani është i fejuar me një vajzë të panjohur në publik, që quhet Eirini Konomi. Ai poston shpesh foto nga darkat dhe frekuentimet e vendeve të bukura me të fejuarën, duke ia shprehur dashurinë në publik me shumë delikatesë dhe fjalë të bukura.

Ndërsa Eirini e ka vendosur në biografinë e saj të “Instagram”-t faktin që është e fejuar me Florianin, dhe ka marrë unazë fejese prej tij. Ata duket se janë shumë të lumtur bashkë, e shijojnë lidhjen në maksimum dhe kanë plane të rëndësishme me njëritjetrin.

 

1


Etiketa:

Pas