Aktualitet

‘Jo më futboll’/ UEFA pezullon Champions League dhe Europa League

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:56 - 13/03/20 |
mapo.al

UEFA ka vendosur që të ndërpresë të gjitha kompeticionet futbollistike. Champions League dhe Europa League janë pezulluar në një afat të pacaktuar.


Asnjë ndeshje nuk do të zhvillohet. Më herët u anulua ndeshja City-Real Madrid, për shkak se skuadra madrilene është futur në karantinë, një lojtar i basketbollit rezultoi me koronavirus.


Seria A dhe La liga janë ndërprerë. Gjithashtu edhe Premier league pritet të ndalë sot zhvillimin e ndeshjeve. Ende nuk dihet fati i Euro 2020, ku me shumë gjasa, nëse situata do të jetë e njëjtë, nuk do të zhvillohet.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas