Aktualitet

Jo në Turqi dhe as në Angli, finalja e Champions në Portugali me tifozë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:16 - 13/05/21 |
mapo.al

Tashmë është zyrtare! Finalja e madhe e Champions-it në 29 maj midis Manchester City dhe Chelsea do të zhvillohet në stadiumin e skuadrës së Portos, “Dragao”, në Oporto të Portugalisë.


Kjo sfidë do të luhet me praninë e spektatorëve, nga ku maksimumi i tifozëve do të jetë deri në 12 mijë veta.


Finalja ishte e programuar për tu zhvilluar në stadiumin “Ataturk” të Stambollit ose në “Wembley”, por së fundmi UEFA ka vendosur për të zhvilluar ndeshjen finale në stadiumin “Dragao”.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas