Aktualitet

Joe Biden, zyrtarisht kandidat i demokratëve për president të SHBA

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:54 - 06/06/20 |
mapo.al

Joe Biden ka fituar zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike për ta sfiduar presidentin amerikan Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit.


Në llogarinë e tij në Twitter, Biden ka bërë të ditur se ka siguruar 1,991 delegatët e nevojshëm dhe se do të luftojë për të “fituar betejën për shpirtin e kombit”.Biden është i nominuari efektiv që nga tërheqja e Bernie Sander në prill të këtij viti.


Kujtojmë se Joe Biden ka shërbyer si zëvendëspresident në administratën e ish-presidentit Barack Obama.


Etiketa: ,

Pas