Aktualitet

Josep Borrell: BE nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor, duhet politikë e besueshme


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:13 - 06/10/20 |
mapo.al

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për punët e Jashtme, Josep Borrell, ka shpërndarë deklaratën e Komisionit Europian i cili shprehet se qytetarët e Ballkanit Perëndimor janë pjesë e Europës.


Borrell shprehet se BE nuk është e plotë pa këtë pjesë të Ballkanit ndërsa shton se një politikë e besueshme është një investim për paqe dhe siguri në të gjithë Europën.


 “BE nuk është e plotë pa Ballkanin Perëndimor. Një politikë e besueshme e zgjerimit është një investim në paqe dhe siguri për të gjithë Evropën, madje edhe më shumë në kohë të rritjes së sfidave globale”, shkruan Borell.
 1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas