Aktualitet

“Ju lutem, na ndihmoni me një ngrohëse pasi klasa është shumë e ftohtë”
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:41 - 19/01/21 |
Kontjana Kuçi

Ky është mesazhi i një mësuese në Durrës dërguar prindërve të nxënësve.Në këto ditë të acarta, shkollat në Durrës janë pa ngrohje.


Bashkia shpenzoi 800 mijë euro për lule dekorative dhe miliona euro në projekte betonizimi dhe nuk shpenzon për ngrohje në çerdhe, kopshte dhe shkolla.Edhe tek shkollat e reja ku kryeministri në largim bëri kosha për propagandën e tij boshe mungon ngrohja.
Më 2️⃣5️⃣ prill të gjithë së bashku të shporrim përgjithmonë sektin e papërgjegjshëm të “rilindjes.” Sektin e batutave dhe të propagandës, që lë nxënësit e mësuesit pa ngrohje dhe me mijëra banorë ende në çadra dhe kontenierë.

*Kryetare e LSI Durrës

10


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas