Aktualitet

Juventus brazon me Crotonen, Chiesa me karton të kuq


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:51 - 17/10/20 |
mapo.al

Juventus nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e radhës së Seria A kundër të sapongjiturve në elitën e futbollit italian të Krotones.

“Zonja e Vjetër” e ka ndjerë shumë mungesën e yllit të saj Cristiano Ronaldo, i cili prej disa ditësh vijon të qëndrojë i izoluar për shkak se ka rezultuar pozitiv me koronavirus.


Edhe pse të përforcuar në merkator me Moratën dhe Chiesa-n në krye të sulmit, djemtë e Pirlos nuk arritën ta zgjidhnin këtë ndeshje të lehtë në letër.
Crotone kaloi e para në avantazh në minutën e 12 të takimit me anë të Simmy nga pika e penalltisë, për Juventusin barazoi me Moratan në të 21-ën. Në pjesën e dytë bardhezinjtë luajtën për shumë minuta me një lojtar më pak për shkak të kartonit të kuq të marrë nga Chiesa për një ndërhyrje të parregullt.

Lexo edhe :  Fitorja e dytë radhazi në Seria A- Juventusi kalon krizën, mund Genoan (VIDEO)

1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas