Aktualitet

Juventus i falet penalltisë së Ronaldos, fiton Roma e Lazio


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:11 - 30/10/19 |
ro ot

Juventus nuk heq dorë nga kreu i Seria A. Bardhezinjtë iu falën një goli të Cristiano Ronaldo në minutën e 5 shtesë, për të kaluar 2-1 Genoan e mbetur me 9 futbollistë. Kjo fitore i ngjit kampionët në fuqi të Seria A në kuotën e 26 pikëve, një më shumë se Interi ndjekës.


Në takimet tjera, Roma fitoi 4-0 ndaj Udinese. Me të njëjtat shifra fitoi edhe Lazio kundër Torinos.


Fiorentina triumfoi në transfertë 2-1 ndaj Sassuolo. Fitore edhe për Cagliarin që kaloi 3-2 Bolognan. Në barazim 1-1 u mbyll takimi mes Sampdorias dhe Lecce.

1


Etiketa: , , ,

Pas