Aktualitet

Juventus mposht Lazion 3:1 dhe merr vendin e tretë në Seria A


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:29 - 06/03/21 |
mapo.al

Juventus ka fituar 3-1 ndaj Lazios, duke përmbysur disavantazhin në të cilin e pa veten që në minutën e 14 të pjesës së parë.

Correa kaloi në avantazh ekipin e Simone Inzaghit, pas një aksioni të shkëlqyer individual.


Por, në minutën e 39, mesfushori Rabiot shënoi një gol spektakolar për të barazuar shifrat dhe për ta dërguar më të qetë në dhomat e zhveshjes skuadrën e tij.
Në pjesën e dytë, Morata shënoi dy gola brenda 3 minutave, njërin prej të cilëve me 11-metërsh, përpara se të zëvendësohej nga Cristiano Ronaldo, i cili e nisi ndeshjen nga stoli.


Me këtë fitore, Juventus ngjitet në kuotën e 52 pikëve, në vendin e tretë të renditjes.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas