Aktualitet

Juventus pushton “Camp Nou”, dy shuplaka në pak minuta Barçës (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:43 - 08/12/20 |
mapo.al

Luhet Barcelona-Juventus dhe bardhezinjtë kanë arritur të kalojë në avantazh. Cristiano Ronaldo arriti të fitojë një penallti në zonë, pas ndërhyrjes së të riut Araujo.


Portugezi e mori përsipër vetë dhe arriti të shënojë, duke e dërguar në krahun tjetër Ter Stegen.


Pak minuta më pas një kombinim perfekt mes Cuadrado dhe mc Kennie i dha golin e dytë bardhezinjve, që duhet të fitojnë me tre gola diferencë për të siguruar vendin e parë në grup.Ndërkohë Leipzig ka bërë për ujë të ftohtë Manchester United, duke i shënuar dy gola të shpejtë me Angelino dhe Haidara.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas