Aktualitet

“Juvja humbi kampionatin”/ Rama batuta me Sorecën: Luigi i lumtur për Interin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:37 - 03/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama dhe Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, kanë inspektuar punimet në kanterin e shkollës “Sherif Dervishi”, në Budull të Krujës.


Kjo shkollë do të jetë gati në qershor dhe do të mirëpresë rreth 230 nxënës. Ndërsa investimi do të financohet 100% nga Bashkimi Europian.


Sakaq, Rama nuk i ka kursyer batutat me ambasadorin Soreca, në lidhje me shpalljen kampion në ‘Serie A’ të Interit.Ai tha se ambasadori mezi po përmbahet të thotë që Interi mundi Juventusin në kampionat.Luigi Soreca: Tani kemi ecur përpara me projektin tjetër. Ne do të fillojmë shumë shpejt me projektet shumë të rëndësishme për kulturën.Rama: Luigi mezi po përmbahet të thotë që humbi Juvja kampionatin a kupton. I lumtur për Interin që fitoi kampionatin?

Lexo edhe :  Gongu s'e lë të mbarojë fjalën, Rama i kthehet Nikollës: Lëre, kujt po ia bën

Luigi Soreca: Jo! Çfarë është kjo pyetje, jo.

1


Etiketa: , , ,

Pas