Aktualitet

“Ka nisur vala e katërt e pandemisë”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:09 - 29/07/21 |
mapo.al

“Ka nisur vala e katërt e pandemisë”.


Ka qenë kjo deklarata e Lothar Wieler, presidentit të institutit të shëndetit publik gjerman ‘Robert Koch institut’ në një videokonferencë me ministrin përgjegjës për 16 landet gjermane.


Por një vendim se si do të veprohet do të merret vetëm me 10 gusht, kur do të mbahet konferenca mes kancelares Merkel dhe ministrave-presidentë të landeve.Në këtë takim do të vendoset se cilat janë masat që do të ndërmerren.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas