Aktualitet

Kadri Veseli kthehet në Kosovë nga Haga, mediat zbulojnë arsyen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:51 - 02/05/21 |
mapo.al

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, është liruar për vizitë nga Haga ku po mbahej në paraburgim si i dyshuar për krime lufte.


Klan Kosova raporton se Veseli është liruar për ta vizituar babanë e tij i cili ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.


Me t’u kthyer në Kosovë, Veseli ka vizituar spitalin e Mitrovicës “Dr.Sami Haxhibeqiri”, dhe po ruhet nga forca të shumta të sigurisë, përfshirë Policinë e Eulex-it.Ende nuk dihet për sa kohë do të qëndrojë ai në Kosovë.

1


Etiketa: , ,

Pas