Aktualitet

Kadri Veseli merr lajmin e hidhur në Hagë, ndërron jetë babai i tij


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:00 - 07/07/21 |
mapo.al

Babai i ish-kryeparlamentarit të Kosovës Kadri Veseli ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm.


Lajmin e ka bërë të ditur zyrtari i PDK-së, Donjet Bislimi.


“Ishe Hero sepse rrite heroin tonë të gjallë, Prehu në paqe Baci Fazli. Ngushëllime familjes Veseli, Mitrovicës dhe gjithë Kosovës!”, ka shkruar Bislimi.Kadri Veseli ndodhet në paraburgimin e Hagës, pasi ngritjes së akt-akuzës për të dhe krerët e tjerë të UÇK për krime lufte.
Pak kohë më parë Veseli mori leje dhe ishte në Kosovë për të parë të atin, i cili ndodhej në spital.1


Etiketa: ,

Pas