Këtu mund të gjeni çdo ditë të gjitha ato që ju nevojiten për rrugëtimin e skuadrave drejt finales së madhe në Rusi 2018 .
Të gjitha ndeshjet përditësohen me kronikat përkatëse, ashtu si kalendari ditë pas dite i aktivitetit, renditjet e grupeve dhe më pas faza me eliminim direkt.
Një mënyrë më e thjeshtë për të përjetuar Botërorin 2018, me të gjitha dhënat që ju nevojiten për aktivitetin më të rëndësishëm futbollistik të këtij viti.
FAZA 1/16
30 qershor Francë-Argjentinë ora 16:00
30 qershor Uruguai-Portugali ora 20:00
1 korrik Spanjë-Rusi ora 16:00
1 korrik Kroaci-Danimarkë ora 20:00
2 korrik Brazil-Meksikë ora 16:00
2 korrik Belgjikë-Japoni ora 20:00
3 korrik Suedi-Zvicër ora 16:00
3 korrik Kolumbi-Angli ora 20:00
NDESHJET E GRUPEVE TË BOTËRORIT
GRUPI A
14 qershor Rusi-Arabi Saudite 5-0
15 qershor Egjipt Uruguai 0-1
19 qershor Rusi-Egjipt 3-1
20 qershor Uruguai-Arabi Saudite 1-0
25 qershor Uruguai-Rusi 3-0
25 qershor Arabi Saudite-Egjipt 2-1
GRUPI B
15 qershor Marok-Iran 0-1
15 qershor Portugali-Spanjë 3-3
20 qershor Portugali-Marok 1-0
20 qershor Iran-Spanjë 0-1
25 qershor Spanjë-Marok 2-2
25 qershor Iran-Portugali 1-1
GRUPI C
16 qershor Francë-Australi 2-1
16 qershor Peru-Danimarkë 0-1
21 qershor Danimarkë-Australi 1-1
21 qershor Francë-Peru 1-0
26 qershor Australi-Peru 0-2
26 qershor Danimarkë-Francë 0-0
GRUPI D
16 qershor Argjentinë-Islandë 1-1
16 qershor Kroaci-Nigeri 2-0
21 qershor Argjentinë-Kroaci 0-3
22 qershor Nigeri-Islandë 2-0
26 qershor Nigeri-Argjentinë 1-2
26 qershor Islandë-Kroaci 1-2
GRUPI E
17 qershor Kosta Rika-Serbi 0-1
17 qershor Brazil-Zvicër 1-1
22 qershor Brazil-Kosta Rika 2-0
22 qershor Serbi-Zvicër 1-2
27 qershor Serbi-Brazil 0-2
27 qershor Zvicër-Kosta Rika 2-2
GRUPI F
17 qershor Gjermani-Meksikë 0-1
18 qershor Suedi-Kore e Jugut 1-0
23 qershor Koreja e Jugut-Meksikë 1-2
23 qershor Gjermani-Suedi 2-1
27 qershor Koreja e Jugut-Gjermani 2-0
27 qershor Meksikë-Suedi 0-3
GRUPI G
18 qershor Belgjikë-Panama 3-0
18 qershor Tunizi-Angli 1-2
23 qershor Belgjikë-Tunizi 5-2
24 qershor Angli-Panama 6-1
28 qershor Panama-Tunizi 1-2
28 qershor Angli-Belgjikë 0-1
GRUPI H
19 qershor Kolumbi-Japoni 1-2
19 qershor Poloni-Senegal 1-2
24 qershor Japoni-Senegal 2-2
24 qershor Poloni-Kolumbi 0-3
28 qershor Japoni-Poloni 0-1
28 qershor Senegal-Kolumbi 0-1