Aktualitet

Kaliforni/ Mjeku gjen mënyrën si t’iu buzëqeshë pacientëve përtej maskës mbrojtëse

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 08/04/20 |
mapo.al

“Më vinte keq të shkoja tek pacientët e mi në dhomën e urgjencës me fytyrën e mbuluar nga pajisjet personale mbrojtëse. Një buzëqeshje siguruese mund të bëjë një ndryshim të madh te një pacient i frikësuar. Kështu që bëra një foto të buzëqeshur dhe e vendosa në pallton time laboratorike dhe tani pacientët mund të shohin një buzëqeshje siguruese dhe ngushëlluese”.


Dr. Robertino, i angazhuar kundër koronavirusit në një spital në San Diego, Kalifornia, mendoi për një gjest të thjeshtë për ta bërë përvojën e njerëzve që mbërrinin në dhomën e urgjencës më pak traumatike dhe më njerëzore: tani ideja e tij, tashmë është përsëritur nga kolegë të tjerë, të cilët kanë mbërthyer një foto të buzëqeshur në palltot e tyre laboratorike.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas