Aktualitet

“Kam ardhur të vras Trump”/ Arrestohet 25-vjeçari para Shtëpisë së Bardhë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:01 - 10/02/20 |
mapo.al

Një 25-vjeçar është arrestuar nga policia para Shtëpisë së Bardhë. Sipas raportimeve, i riu kishte me vete një thikë dhe është shprehur para një oficeri sekret, që do të vrasë presidentin Trump.


Rogner Hedgpeth, u arrestua pasditen e së shtunës. “Jam këtu të vras presidentin Donald Trump!”- paralajmëroi Hedgpeth, duke shtuar se kishte një thikë me vete.


Pas kontrollit, policia gjeti thikën në trupin e tij si dhe dhe një këllëf bosh pistole. Hedgpeth po mbahet paraburgim si dhe është dërguar edhe në spital për një vlerësim të shëndetit mendor.
Etiketa: , , ,

Pas