Aktualitet

Kamala Harris/ Vendet nxitojnë të urojnë kandidaten përkrah Joe Biden për zv/Presidente
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:13 - 12/08/20 |
mapo.al

Nuk janë vetëm demokratët amerikanë ata që po festojnë zgjedhjen e Kamala Harris si shoqëruese e kandidatit të Joe Biden, duke e bërë atë gruan e parë me ngjyrë, që të bëhet një kandidat për zv/presidente.


Njerëzit në Indi, Xhamajka dhe Kanada gjithashtu po radhiten për ta lavdëruar shumë atë.


Senatorja e Kalifornisë lindi në SH.B.A. me prindër të trashëgimisë indiane dhe xhamajkane.


Ajo gjithashtu kaloi një pjesë të mirë të jetës së saj të hershme në Montreal, Kanada.


Nëna e senatores, Shyamala Gopalan, u transferua në SHBA nga India për të ndjekur një diplomë doktorature.


Bota e Bollywood-it ka e ka uruar zonjën Harris, përfshirë Priyanka Chopra, e cila e quajti kandidaturën “transformues”.

Shkolla e saj e mesme në Quebec postoi në twitter urimet për të.

Kandidatura për Kamala Harris është pritur me entuziazëm në mbarë botën./BBC/

Përshtati: Mapo.al


Etiketa: , , ,

Pas