Aktualitet

Kamëz/ Konflikt i ashpër për motive pronësie, arrestohet 51-vjeçari, sekuestrohet çiftja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:25 - 25/09/20 |
mapo.al

Kamëz-Parandalohet përshkallëzimi i një konflikti të ashpër mes dy personave për motive pronësie, dhe arrestohet në flagrancë një 51-vjeçar. I prangosuri është identifikuar si G.N., banues në Tiranë.G.N., pas konfliktit për motive pronësie me G. B., me vetëgjyqësi ka qëlluar në drejtim të tij pa e lënduar, duke prishur rendin dhe qetësinë publike.


Policia reagoi dhe ndërhyri në kohë duke shmangur agravimin e situatës, si dhe sekuestroi armën e gjahut çifte, të cilën 51-vjeçari e kishte me leje.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “Kanosja”, “Vetëgjyqësia” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas