Aktualitet

Kamioni batohet në aksin Kavajë-Durrës, Policia: Përdorni rrugët alternative


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 23/09/21 |
mapo.al

Një kamion është batuar pasditen e sotme në aksin rrugor Kavajë-Durrës duke bllokuar lëvizjen e automjeteve.


Policia njofton se për zhvendosjen e tij do të duhet kohë ndaj drejtuesit e mjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë –Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative.


Njoftimi i policisë
Në aksin rrugor Kavajë-Durrës, në dalje të Kavajës, është batuar një trajler, pa shkaktuar probleme në njerëz, por vetëm me dëme materiale dhe për pasojë është bllokuar lëvizja e automjeteve.Nisur nga fakti se trajleri është i tonazhit të rëndë dhe për ta lëvizur nga rruga duhet kohë, pasi po shkon në vendngjarje një mjet i tonazhit të rëndë, Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve që duan të qarkullojnë në drejtim të Tiranës, të përdorin rrugën Rrogozhinë –Elbasan-Tiranë ose rrugë dytësore alternative.Shërbimet e Policisë janë në detyrë dhe po punojnë intensivisht për zhbllokimin e rrugës dhe për të orientuar drejtuesit e automjeteve për të qarkulluar në rrugë alternative dytësore ose në rrugën Rrogozhinë-Elbasan-Tiranë.7


Etiketa: ,

Pas