Aktualitet

Kamioni përplaset me autobusin, 11 viktima dhe 19 të plagosur në Kinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:36 - 04/04/21 |
mapo.al

Një aksident tragjik në Kinën Lindore i ka marrë jetën 11 personave dhe ka plagosur 19 të tjerë.


Ngjarja ka ndodhur gjatë mesnatës, në provincën Jiangsu, në veri të Shangait.


Mediat e huaja raportojnë se një kamion është përplasur me një autobus, dhe se janë regjistruar të paktën 11 viktima e 19 të plagosur.

Shkak i këtij aksidenti duket se është bërë përplasja e kamionit me një pengesë sigurie, dhe humbja e kontrollit të drejtuesit të mjetit.Autobusi i pasagjerëve po udhëtonte midis Shangait dhe Jiangsu, raporton agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua.


Shkaqet e aksidenteve me përmasa të tilla në Kinë janë shpesh shpejtësia, kalimi i rrezikshëm, automjetet e mirëmbajtura keq dhe drejtuesit e lodhur.

Sipas Byrosë Kombëtare të Statistikave, në vitin 2019 u regjistruan 248,000 aksidente me gati 63, 000 vdekje.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas