Sport

Kampionët e Liverpool rikthehen te fitorja, mposhtet City

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:22 - 05/07/20 |
mapo.al

Liverpooli është rikthyer te fitorja në Premier League, pasi u mund 4-0 një javë më parë nga Manchester City. Skuadra e drejtuar nga Klopp mposhti 2-0 Aston Villa-n me dy gola të shënuar në pjesën e dytë nga Mane dhe Jones, i cili u bë lojtari më i ri që shënon me bluzën e “The Reds” në Premier League.


Ndërkohë, City i vendit të dytë në kampionat është mundur në transfertë 1-0 nga Southampton. Edhe pse e dominuan takimin dhe krijuan raste të shumta për gol, të besuarit e Guardiola-s dolën të mundur nga kjo ndeshje, ku vendosi goli i shënuan nga Adams, pas vetëm 16 minutash loje.


Pavarësisht këtyre dy ndeshjeve, renditja në Premier League mbetet e pandryshuar, duke qenë se Liverpool tashmë është shpallur kampion, ndërsa Manchester City është 8 pikë para Leicesterit të vendit të tretë.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas