Shëndeti

Kanabis në zyrë, si antistres për punonjësit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:37 - 30/04/18 |
mapo.al

Shumë orë para kompjuterit ju streson dhe ju lodh, simptoma që nëse i nënvlerësoni mund t’ju çojnë në depresion, raporton TCH.


Një kompani në Rimini ka vendosur të ndihmojë punonjësit të luftojnë lodhjen nga kompjuteri në një mënyrë të veçantë.


Në dispozicion të tyre ka kanabis. Shoqëria, që merret me marketing, ka vendosur si benefit për punonjësit çaj marijuane, biskota dhe aroma. Të gjitha me bazën kryesore të kanabisit, cannabidiol.


Ideja e futjes së kanabis për punonjësit ka ardhur nga themeluesi i kompanisë, sipas medias Il Resto del Carlino.


Qëllimi është të krijojë një ambient pune të qetë dhe relaksues. Atyre që kanë kritikuar këtë zgjedhje, shoqëria i është përgjigjur se objektivi nuk është ajo “e shtrirjes pas tavolinës”, por “garantimi i relaksit”, të punonjësve.

Jo rastësisht në këtë kompani nuk ka kartelë që duhet të check-osh, dhe oraret janë mjaft fleksibël, punonjësit kanë një sallë relaksi dhe ftesa falas për diskoteka.


Etiketa: , , ,

Pas