Aktualitet

Kandidatja e PD, Lediana Fratari kërkon rinumërimin e votave në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:16 - 10/05/21 |
mapo.al

Kandidatja e PD në qarkun e Tiranës, Lediana Fratari, ka dorëzuar një kërkesë në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve, lidhur me parregullsitë e konstatuara sipas saj në procesin e nuëmrimit të votave për kandidatët e partive politike.


Fratari ka kërkuar rinumërim të votave në KZAZ nr. 47.


Kandidatja demokrate pretendon se nuk i janë numëruar votat në emrin e saj, duke theksuar se është votuar më shumë nga çfarë reflektohet.

Në padinë e depozituar në KQZ, Fratari thotë se ka mospërputhje të procesverbalëve me rezultatet e publikuara.

20


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas